Rakvere avatud noortekeskuses algavad vestlusõhtud terapeudiga

Kategooriad: MeediakajastusedAvaldatud: 15. oktoober 2021
Kristiina
JAGA

Füüsilise tervise eest hoolitsemine on kuidagi iseenesestmõistetav, aga vaimne tervis on jäänud igaühe enda mureks. Paljud hädad saavad alguse hoopis sügavalt inimese sisemusest ja ei maksa arvata, et lastele ja noortele pole veel kogunenud nii palju elutaaka, et see võiks mõjutada nende üldist seisundit.

Rakvere avatud noortekeskuses (RANK) algavad vestlusõhtud noortele, kuhu psühholoog Kristiina Isand-Savinski ootab noori vestlema, kuulama ja oma mõtteid jagama.

RANK-i projektijuht-noorsootöötaja Angela Tikoft rääkis, et vestlusõhtud toimuvad neljal korral ja esimene kohtumine on kolmapäeval, 20. oktoobril. Järgmised vestlusõhtud on kavas 10. novembril, 1. ja 15. detsembril. Kohtumised on korraldatud kahes vanuserühmas ning 7–11-aastased, kellega Kristiina Isand-Savinski suhtleb pisut mängulisemalt, on oodatud kell 16. Üle 12-aastaseid noori oodatakse kell 17.

“Peale tööpäeva on tulemas ka mõned 20. aastates noored, kellelt oleme saanud arutatavate teemade kohta ettepanekuid. Neid puudutab oma tee leidmine, kooli- ja karjäärivalikud. Kooliealised on ise nimetanus sõprussuhete teemat,” rääkis Angela Tikoft. Ta lisas, et Lääne-Viru Omavalitsuste Liidus on arutatud, et vaimse tervise probleemide märkamine ja käsitlemine võiks noorsootöös saada tavapärasemaks.

“See on kahest osast koosnev projekt. Septembris toimus noorsootöötajatele koolitus, mida samuti viis läbi Kristiina Isand-Savinski,” kõneles Tikoft ja lisas, et koolitusel osalenud 12 noorsootöötajat üle Lääne-Virumaa on jätkuvalt tihedas läbikäimises. Koolitusel arutati ühtlasi noorsootöötajatel endil lasuvate vaimse tervisega seotud väljakutsete üle ning loomulikult seda, kuidas märgata ja aidata noori, kes raske vaimse pagasiga ringi käivad.

Allikas: Rakvere avatud noortekeskuses algavad vestlusõhtud terapeudiga – Virumaa Teataja 15.10.2021.