Esimesed võõrutusnähud on möödumas

Kategooriad: KirjanurkAvaldatud: 26. märts 2021
Kristiina
JAGA

Esimesed võõrutusnähud on möödumas.

Nüüd, kui päris aus olla, siis naudin väga seda kodusolemise aega. Huvitav on jälgida neid kummituslikke mõtteid:

Äkki peaksin midagi tegema
Äkki teen liiga vähe
No päris niisama ei saa ju ka olla

Aga miks ei saa niisama olla? Oleme unustanud olemiserõõmu ja selles peituva lihtsuse. Ärkame ehmatava äratuskella peale, pooluimas vaarume kööki, märkamata vahepealseid tegevusi. Otsime midagi söödavat, et pere saaks enne laialivalgumist (lasteaeda, kooli, tööle) midagi süüa. See toit ei ole valminud armastusest, pigem on see mittekohalolus ja kohusetundest valminud „midagi“.

On väga vägevaid varajaseid hommikuid, kus tõepoolest naudin ärkamist, hommikupimedust ja kella seitsmeks hommikusöögi valmistamist. Aga ma ei suuda seda teha 365 päeva aastas. Ja nüüd julgen seda tunnistada, kartmata kaotada emaks ja naiseks olemise võlu. Ma ei taha, et minu lapsed õpiksid seda võltstugevust, mistõttu ütlengi neile ausalt, mida tunnen ja vajan. Usun, et tütrele on see vajalik, et tal ei tekiks valearusaama naise- ja emarollist. Ja poistele, et neil tekiks arusaam koostööst suhetes ja julgus väljendada tundeid, sealhulgas ka nõrkust.

Edasi jookseb igaüks oma ilmakaares, kes koolitundides ja kes töötundides, arutult ja ogaralt, arvates sellest hiiglaslikku kasu saavat. Õhtutundidel koju jõudes oleme väsinud ja „tühjad“. Sööme, mõtted homsetel plaanidel, suutmata keskenduda, lastele või partnerile. Mis pikas perspektiivis taoline virrvarr perele toob, vaevalt on see õnn ja rahulolu…

Praegune aeg annab meile võimaluse märgata, kui eemal me tegelikult viibime kõigest sellest, mis muudab meid elusaks ja terviklikuks. Hea aeg, et end välja puhata, mõnuleda oma lapsi kaisutades ja armasamat hellitades. Õppida tundma neid imelisi inimesi, kellega oled otsustanud oma elu ja kodu jagada. Pühendada oma tähelepanu lemmikloomadele ja raamatutele, mis ajanappuses on ikka veel lugemata.

Aeg, mida me kõik jääme mäletama. Loome sellest ajast võimalikult ilusad mälestused. Ja palun lõpetame selle tormlemise oma mõtetes ja tegudes!

Armastusega
Kasvamine Iseendaks