Rakvere vald viskas linnadele kinda

Kategooriad: MeediakajastusedAvaldatud: 24. august 2021
Kristiina
JAGA

Täna ennelõunal algas Rakvere valla haridus- ja noorsootöökonverents, kus teiste seas teeb ettekande valla kahe õpilasmaleva hulgas absoluutseks hittesinejaks valitud OÜ Kasvame Iseendaks terapeut Kristiina Isand-Savinski.

“Ma ei tea, mis sa seal tegid,” tunnistas konverentsi avanud Rakvere vallavanem Maido Nõlvak. Ta selgitas, et valla kahes õpilasmalevas osalenutelt küsiti tagasisidet, et mis kõige rohkem meeldis. Vallajuhi sõnul ennustati saada vastuseks, et disko või mõni muu meelelahutuslik üritus. Suureks üllatuseks pälvis sajaprotsendiliselt esikoha nimetatud terapeudi ettekanne “Tõlkes kaduma läinud”.

Nõlvaku sõnul käib haridusturul tihe konkurents, kus mõistagi pakuvad maakoolidele konkurentsi linnade õppeasutused. Vallavanema hinnangul aga peaks mõtlema sellele, et hoopis linnast lähevad lapsed Veltsi või Lasila kooli. “See pole üldse võimatu,” lisas Nõlvak.

Valla koolide konkurentsivõime tõstmiseks tehti analüüs, mis lähiajal esitatakse vallavolikogule. Selle üheks põhiteesiks on, et valla ühtegi kooli ei ole tarvis sulgeda, sest kool, lasteaed, noortekeskus ja kodulähedane huviharidus on kogukonna püsimisele ja arengule väga olulised.

Ärimehena arutledes võiks Nõlvaku sõnul maakoolidest loobuda, sest linnas haridust omandav laps maksab vallale kõigest 94 eurot kuus. “Ei saa kõike asju ainult rahas mõõta,” kordas vallajuht tuntud tõsiasja.

Konkurentsivõime tõstmiseks tuleb leida maakoolidele oma nišš ehk ärikeeles müügieelis. Nõlvaku sõnul otsitakse maakoolidele oma eripära ja siin teevad valla õppeasutused ka omavahel koostööd. Vähem tähtis ei ole turundustegevus, milles aitab Nõlvaku kinnitusel kaasa vallavalitsus. “Et lapsevanemad ja lapsed valiksid meie kooli,” sõnastas Nõlvak eesmärgi.

Kuigi valitsuse otsusega kehtib kohustus kontrollida avalikes siseruumides vaktsiinipassi alates neljapäevast, tehti seda Rakvere vallamajas enne konverentsi juba täna.

Allikas: Rakvere vald viskas linnadele kinda – Virumaa Teataja 24.08.2021.